CCN nieuwsbrief november 2024

 

Van de redactie

Lieve mensen,

Deze nieuwsbrief krijgt u in uw mailbox, omdat u heeft aangegeven belangstelling te hebben in het cocounselen. Het is alweer een lange tijd geleden dat u van ons bericht heeft ontvangen. We willen graag vaker van ons laten horen en we zijn van plan onze nieuwsbrief vaker te sturen. We sturen met deze nieuwsbrief een aankondiging van een co-counselworkshop in Amsterdam en de hoogtepunten van ons landelijk weekend.

Gert, Eveline en Liesbeth

 

Workshop omgaan met emoties

  • datum: 22 november 2024
  • tijd: 13.00 – 17.00 uur
  • Waar: studio Amsterdam (binnenstad)
  • Bijdrage: 50 euro

Deze workshop wordt u aangeboden door de teacher Annemarie van den Boogaard. De sessievaardigheden van het co-counselen kun je leren in korte workshops van een aantal middagen. Daarna heb je de mogelijkheid om aspirant-lid te worden en deel te nemen aan een van de regio’s in het land. Ook kan je als aspirant-lid verder je vaardigheden oefenen door deel te nemen aan Landelijke weekenden. (zie verslag hieronder).

samen jezelf helpen en versterken
zonder experts en professionals,
aandacht voor prettige en minder prettige gevoelens.
met Annemarie van den Bogaard

Belangstellenden kunnen contact met Annemarie opnemen.
Annemarie van den Bogaard
www.mijnvierkantemeter.org
info@co-counseling.nl

 

Landelijk weekend in Putten

Binnen de cocounsel-gemeenschap in Nederland is het gebruikelijk om 2 keer per jaar een weekend te organiseren op een centrale plek in Nederland, in Putten. De organisatie was dit najaar in handen van de regio Den Haag en als thema hadden we : “Ik verlang het, ik kan het en ik doe het (niet)”. Deze keer was er een ruime belangstelling: 26 deelnemers voelden zich aangetrokken tot het inspirerende thema.
Rond dat thema cirkelen de workshops, die door de leden ofwel thuis worden voorbereid of ter plekke worden aangedragen. En natuurlijk is er ruimte om je even terug te trekken of iets anders te doen, bijv. wandelen of zwemmen.

Vrijdagavond begon met een heerlijk soepmaaltijd, weer verzorgd door Judith Koning. Na de openingskring gaf Marian van Wijngaarden een meditatieve workshop: geluid geven en ontvangen.  De workshop zette aan tot complete ontspanning, en werkte als een muzikale nachtzoen.
De zaterdagochtend begon met een openingskring waarin we het programma van die dag met elkaar plannen: wie geeft een workshop, hoeveel mensen doen er mee en in welke ruimte vindt het plaats. Er was o.a. een workshop over troost met als inspiratie een gedicht van Inge Zwerver. De eerste regels van dat gedicht zijn: “Je mag deze dag met hoop beginnen, je mag alle dagen beginnen met hoop”.
In de middag was er o.a. de mogelijkheid om je tekenend/schilderend in de wereld van fabeldieren te begeven. Voor sommigen was dat een invulling van het thema: “Ik verlang het en wil het en ik doe het”.
De zaterdagmiddag hebben we gebruikt om te zoeken naar nabijheid en afstand, tot in je privé zone. Deze verschilt voor iedereen, is persoonlijk en blijkt voor mannen en vrouwen er soms anders uit te zien.
De zaterdagavond konden alle deelnemers hun talenten laten zien. Zo waren er diverse acts die zorgden voor veel plezier, met veel gedichten, verhalen, muziek en dans. Centraal staat hier de durf om je in een veilige omgeving volledig te geven. Je staat centraal met zo’n vijftig ogen op je gericht. Het is geweldig te zien hoe we daarmee verschillend omgaan maar ook om geheel authentiek te blijven.
De zondag waren er meerdere workshops om je co-counselvaardigheden een upgrade te geven. Er was volop gelegenheid tot individuele co-counselsessies. Erg inspirerend was de workshop naar Active Hope aan de hand van zeven vragen. De crux in de vragen is de omslag van “Zorgen over de Toekomst” naar “Inspiratie en Hoop”.
Tussen de bedrijven door was het aangenaam wandelen in de herfstbossen of zwemmen in het vernieuwde bad.

Een landelijk weekend is een moment om je volledig onder te dompelen in de cultuur van de cocounselgemeenschap. De deelnemers zijn gewend om elkaar zoveel mogelijk open en respectvol tegemoet te treden. Je creëert een gemeenschap om je heen die veiligheid biedt en waar je je in alle openheid kunt uiten. Je geeft elkaar de ruimte om dingen die je in het normale leven niet zo bewust bent, bij jezelf waar te nemen. Dat kan verborgen verdriet zijn of woede of iets anders.

Bij co-counselers is het gebruikelijk om uiting te geven binnen de sessies aan die emoties en ze op die manier meer te integreren in je eigen leven. Dat betekent niet dat je elkaar adviezen geeft maar dat je vooral bij jezelf onderzoekt welk gevoel er bovenop ligt gedurende een sessie. Verder ben je uiteindelijk verantwoordelijk voor je eigen welbevinden.

 

 

| 17-11-2024 | Posted in |